DANSK-NEPALESISK SELSKAB

Bestyrelsen

Herunder kan du møde bestyrelsen i Dansk-Nepalesisk Selskab. Klik på navn eller billede, og læs mere om vedkommendes tilknytning til Nepal.

Formand
Inger Marie Arildsen
+45 25 67 32 04
inger_marie@nepal.dk

Næstformand
Jørgen Rendsvig
+45 42 40 10 68
jorgen@nepal.dk

Kasserer
Birgit Nielsen

+45 44 44 14 72/ +45 40 75 28 58
birgit@nepal.dk

Bestyrelsesmedlem
Lone Petersen
+45 40 12 64 67
lone@nepal.dk

Bestyrelsesmedlem
Ravi Chhetri
+45 28 14 57 32
ravi@nepal.dk

Bestyrelsesmedlem
Jan Møller Hansen
+45 29 84 66 58
jan@nepal.dk

Bestyrelsesmedlem
Neil Webster
+45 40 74 33 74
neil@nepal.dk

Suppleant
Nana Lange
+45 42 41 15 51
nanamed1n@gmail.com

Suppleant
Tom Udengaard Iversen
+45 20 19 55 19
tom@nepal.dk

Suppleant
Christine Ohm Cleaver
christine@nepal.dk

knud west hansen

Billedredaktion,
layout og sats af Nepal  Vision
Knud West Hansen
+45 40 27 30 69
knud@nepal.dk

Dansk-Nepalesisk Selskab har juridisk hjemsted i København.
Selskabet afholder især medlemsarrangementer (foredrag, trekkingture mv.) i København og Aarhus, understøttet af hhv. selskabets bestyrelse og Aarhusafdelingens bestyrelse. Desuden gennemføres foredrag i Odense og Aalborg samt som online-møder.

Aarhusafdelingen:
Tom Udengaard Iversen, Stationsvangen 43, 8541 Skødstrup, tom@nepal.dk, Karen Galatius, karen@nepal.dk, og
Lone Petersen, lone@nepal.dk (forbindelse til hovedforeningen).
Aarhusafdelingen har hjemsted i Aarhus.

Vil du i kontakt med bestyrelsen i Dansk-Nepalesisk Selskab, kan du sende en mail til ovenstående bestyrelsesmedlemmer.